Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Nezáväzný kontaktný formulár

Trhové ocenenie nehnuteľnosti využijete pre účely:

- Dedičské, súdne alebo úradné konanie

- Informatívne – pri predaji nehnuteľnosti (ak sprostredkúva predaj Brezno reality, ocenenie je bezplatné)

- Vysporiadanie spoluvlastníctva (majetkové vyrovnanie)

 

Ako získate ocenenie nehnuteľnosti?

Po vyplnení nezáväzného kontaktného formuláru dolu nižšie Vás budeme kontaktovať, a poskytneme Vám ďalšie informácie o spôsobe realizácie vyhotovenia. Ocenenie vyhotovujeme do 5 prac. dní alebo do 24 h podľa dohody a platného cenníka v sekcii Služby – cenník. Nami vypracované trhové ocenenie je lacnejšie ako znalecký posudok.

 

Maklér je povinný vykonávať oceňovanie nehnuteľností osobne, s odbornou starostlivosťou, účelne a objektívne. Zabezpečí si o nehnuteľnostiach dostatočné množstvo informácií, získa informácie z verejných registrov a vykoná miestnu obhliadku nehnuteľnosti. Ocenenie nehnuteľností musí vo forme prílohy obsahovať informácie, z ktorých maklér vychádzal.

Maklér realizuje oceňovanie najmä porovnávacou metódou CMA (Comparative Market Analysis), prípadne inou metódou, ktorá je vhodná pre daný prípad. Pri využití porovnávacej metódy je člen Únie povinný zabezpečiť informácie o dostatočnom počte porovnateľných nehnuteľností; ak nemá k dispozícii dostatočný počet porovnateľných nehnuteľností v tej istej obci, využije informácie o nehnuteľnostiach z porovnateľných obcí. V prípade, ak vzhľadom na nízky počet porovnávaných nehnuteľností existuje nebezpečenstvo významne nepresného ocenenia nehnuteľností, musí člen Únie o tejto skutočnosti poučiť objednávateľa.

Ocenenie nehnuteľností maklér vyhotovuje písomne a to buď v listinnej alebo elektronickej podobe.

 

Ocenenie nehnuteľností podľa smernice SMERNICA REALITNEJ ÚNIE SLOVENSKEJ REPUBLIKY č. 1/2019 o oceňovaní nehnuteľností, nie je znaleckým posudkom podľa zákona č. 382/2004 Z. z. o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov